Usprawnienie procedury wprowadzania zmian w IRZ-cie w sytuacji, gdy rolnik z jakiś powodów nie może korzystać z systemu zmian poprzez internet

 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

ul. Wspólna 30; 00-930 Warszawa

poprzez

Krajową Radę Izb Rolniczych

ul. Żurawia 24 lok. 15, 00-515 Warszawa

 

Zarząd Śląskiej Izby Rolniczej, w związku z licznymi postulatami rolników, prosi o niezwłoczne wystąpienie do Prezesa ARiMR o usprawnienie procedury wprowadzania zmian w IRZ-cie w sytuacji, gdy rolnik z jakiś powodów nie może korzystać z systemu zmian poprzez internet. W szczególności dotyczy to producentów bydła, którzy chcą szybko sprzedać swoje cielęta. W przypadku nie stosowania systemu internetowego, rolnik sporządza formularz papierowy dotyczący urodzenia bądź przemieszczenia zwierząt i umieszcza go w tzw. wrzutni w BP ARiMR. Procedura ujawnienia zmian w systemie IRZ trwa kilka dni, w związku z czym rolnik naraża się na dotkliwe sankcje karne związane z niedochowaniem terminów.

Proponuję się,  aby na okres związany z pandemią koronawirusa, złagodzić kryteria terminowe wprowadzania zmian w IRZ-cie, dla rolników, którzy nie korzystają z systemów teleinformatycznych.

                                                                                   Z poważaniem

 

Prezes Zarządu

Roman Włodarz

2024 - Śląska izba rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone. Joomla Templates.