Posiedzenie Rady Powiatowej Śląskiej Izby Rolniczej Powiatu Kłobuckiego

W dniu 15.04.2016 r., w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kłobucku, odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Śląskiej Izby Rolniczej Powiatu Kłobuckiego.  

Pan Roman Włodarz - Prezes Śląskiej Izby Rolniczej przedstawił informację o pracy Zarządu ŚIR oraz omówił ustawę  o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw oraz jej wpływ na jej wartość przy zastawie hipotecznym. Ponadto dyskutowano nad koniecznością ujednolicenia dochodowości z 1ha użytków rolnych. Ponadto zaprosił wszystkich Członków Rady  na uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej siedziby Śląskiej Izby Rolniczej, mieszczącej się w Świerklańcu, przy ul. Parkowej 20, które odbędzie się  w dniu 14 maja 2016 r.

Pan Krzysztof Orzełek - Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kłobucku, przedstawił aktualną informację o PROW 2014-2020 oraz inne bieżące działania ARiMR, ze szczególnym uwzględnieniem dopłat bezpośrednich, w tym realizację wypłat za 2015 rok.

W związku z Dożynkami Województwa Śląskiego, które w roku bieżącym odbędą się w powiecie kłobuckim, w gminie Lipie, Członkowie Rady rekomendowali osoby do odznaczeń honorowych: Zasłużony dla Województwa Śląskiego, Zasłużony dla Rolnictwa oraz Zasłużony dla Izb Rolniczych

 

2024 - Śląska izba rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone. Joomla Templates.