Pierwsze w 2016 wspólne statutowe posiedzenie Rad Powiatowych ŚIR Powiatu Raciborskiego i Rybnickiego

W dniu 23.03.2016 r. w sali Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Raciborzu, odbyło się pierwsze w roku 2016 wspólne statutowe posiedzenie Rad Powiatowych ŚIR Powiatu Raciborskiego i Rybnickiego.

Posiedzenie otworzył pan Kazimierz Lach - Przewodniczący Rady Powiatowej Śląskiej Izby Rolniczej Powiatu Raciborskiego, po czym głos przekazał pani Katarzynie Murze, Zastępcy Powiatowego Lekarza Weterynarii w Raciborzu, która przedstawiła Członkom Rad Powiatowych Śląskiej Izby Rolniczej  nowe regulacje prawne dotyczące sprzedaży bezpośredniej.

 Następnie omówiono wymagania weterynaryjne i higieniczne dla gospodarstw produkujących produkty pochodzenia zwierzęcego oraz sprzedaż bezpośrednią produktów pochodzenia zwierzęcego zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 września 2015 r.

W drugiej części posiedzenia zaplanowano wyjazd do dwóch gospodarstw mających na celu zobrazowanie Członkom Rad Powiatowych Śląskiej Izby Rolniczej  różnicy pomiędzy prowadzoną sprzedażą bezpośrednią, a produkcją i sprzedażą produktów pochodzenia zwierzęcego w ramach działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej.

 Jednym z nich był warsztat usługowo – rzeźniczo – masarsko – wędliniarski pana Jerzego Przybyły, który znajduje się w Ciechowicach, gmina Kuźnia Raciborska, powiat Raciborski

 

 

2024 - Śląska izba rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone. Joomla Templates.