Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel spotkał się z przedstawicielami samorządu rolniczego

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel w dniu 30-12-2015 spotkał się  z przedstawicielami samorządu rolniczego. Oprócz prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych w rozmowach uczestniczyli przedstawiciele izb wojewódzkich.

 

Szef resortu rolnictwa przedstawił rolnikom priorytety prac ministerstwa na lata 2015-2019. Zwrócił uwagę na cele i zadania wokół, których skupiać się będą prace resortu.

- Przedstawione założenia mają charakter otwarty i liczę na przekazywanie opinii i uwag, które pozwolą lepiej odpowiedzieć na potrzeby polskich rolników – podkreślił minister.

- W przyszłym roku czeka nas przegląd Wspólnej Polityki Rolnej, o której uproszczeniu mówi się od dawna. Chcemy aby to się w końcu spełniło i dlatego bardzo intensywnie przygotowujemy się do tego przeglądu – powiedział minister Krzysztof Jurgiel zwracając jednocześnie uwagę, że czas przeglądu WPR to również czas na wprowadzenie korekt w PROW 2014-2020.

Uczestnicy spotkania podnosili przede wszystkim kwestie dotyczące sytuacji na rynku wieprzowiny i rynku mleka. Zgłaszali także uwagi do propozycji wsparcia tych dwóch sektorów.

Minister poinformował, że przedstawione propozycje rozwiązań spotkały się z dużym odzewem środowisk działających w rolnictwie.

- Trwają ostatnie analizy zgłoszonych uwag i wkrótce przedstawimy ostateczny kształt rozwiązań – poinformował minister Jurgiel.

2024 - Śląska izba rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone. Joomla Templates.