Przedsiębiorczość na obszarach wiejskich – aktualne wyzwania i kierunki rozwoju

Zajmują 93% powierzchni Polski i dysponują niezliczonymi zasobami w postaci produktów lokalnych, regionalnych i tradycyjnych, posiadają olbrzymie możliwości do wykorzystania walorów turystycznych i rekreacyjnych, energii odnawialnej, czy rozwiązań ekologicznych. Obszary wiejskie mają ogromny potencjał gospodarczy, jednak, jak każda przedsiębiorczość, wymagają twórczego i innowacyjnego podejścia, a także… pieniędzy.

 

O formach wsparcia dla przedsiębiorców z terenów wiejskich, perspektywie finansowej 2014-2020 oraz polskich i europejskich doświadczeniach w zakresie rozwoju tego typu działalności porozmawiają eksperci na panelu dyskusyjnym „Przedsiębiorczość na obszarach wiejskich – aktualne wyzwania i kierunki rozwoju”. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób mogą im pomóc Lokalne Grupy Działania oraz Lokalne Grupy Rybackie, a także o tym, jak uwolnić potencjał wiejskiego przedsiębiorstwa i osiągnąć sukces?

 

Sesja odbędzie się w ramach V Europejskiego Kongresu MŚP w dniu 14.10.2015 r. w godz. 14.00-16.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Udział w Kongresie jest bezpłatny. Serdecznie zachęcamy do rejestracji na stronie: www.ekmsp.eu

2021 - Śląska izba rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone. Joomla Templates.