Statutowe posiedzenie Rady Powiatowej Powiatu Lublinieckiego

Kolejne statutowe posiedzenie Rady Powiatowej Śląskiej Izby Rolniczej Powiatu Lublinieckiego odbyło się w dniu 04.09.2018 r. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Glinicy,  w gościnnej Gminie Ciasna.

Posiedzenie otworzył Przewodniczący Rady – pan Andrzej Moj, witając przybyłych gości, Członków Rady oraz rolników. Wśród uczestników posiedzenia znaleźli się miedzy innymi: Poseł na Sejm RP –  Andrzej Gawron, Prezes Zarządu ŚIR –   Roman Włodarz, Naczelnik WOŚRiL Starostwa Powiatowego w Lublińcu – Tadeusz Toma, kierownik PZDR – Jan Balmas, Kierownik PT KRUS w  Lublińcu – Paweł Szczepkowski, Kierownik BP AR i MR w Lublińcu – Mariola Pyka, Powiatowy Lekarz Weterynarii – Krzysztof Biś, Artur Szymanek – Zastępca Komendanta Powiatowego KPPSP  Lublińcu oraz Tomasz Matusiak  z firmy Flora Sp. z o.o.

W trakcie posiedzenia omówiono między innymi najważniejsze problemy z jakimi borykają się rolnicy  w swojej codziennej pracy w gospodarstwie, suszą i związanymi z nią stratami w gospodarstwach, zagrożenie Afrykańskim Pomorem Świń i sytuacji zagrożenia pożarowego  w gospodarstwach rolnych.

 

2024 - Śląska izba rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone. Joomla Templates.