Krajowa Rada Izb Rolniczych we współpracy ze Śląską Izbą Rolniczą organizatorem kolonii letnich nad Morzem Bałtyckim

Krajowa Rada Izb Rolniczych we współpracy ze Śląską Izbą Rolniczą, była organizatorem kolonii letniej nad Morzem Bałtyckim dla dzieci i młodzieży z województwa śląskiego. Kolonie odbyły się w dniach od 1.08-11.08.2018r. w Jarosławcu.
Koloniści oraz ich wychowawcy, mieli przyjemność gościć w ośrodku SOLAR w centrum Jarosławca. Kolonie dofinansowane były ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Podczas letniego wypoczynku, dzieci miały możliwość odwiedzenia wielu ciekawych miejsc i miejscowości nadmorskich. Pierwsza wycieczka obejmowała, zwiedzanie centrum Jarosławca min. deptaku, latarni morskiej, plaży oraz miejscowego Kościoła pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego.

Kolejnym ciekawym miejscem pod względem przyrodniczym był Słowiński Park Narodowy. Dzieci mogły wejść na olbrzymie, ruchome wydmy a z nich podziwiać piękne widoki na najbliższą okolicę i morze. W jej trakcie miały również możliwość, zwiedzenia latarni morskiej w Czołpinie. W drodze powrotnej, zorganizowano również, krótkie zwiedzanie kurortu nadmorskiego – Ustki  (min. deptak, port, latarnia morska). Po wielu wędrówkach, każdy z uczestników miał możliwość zażyć kąpieli morskich i słonecznych na pięknej, piaszczystej plaży.

Najlepszą atrakcją dla dzieci, był wyjazd do Aquaparku z wodą morską w Darłówku. Dodatkowymi atrakcjami podczas kolonii, były między innymi, rejs statkiem po Bałtyku, dyskoteka, blok zajęć tanecznych, przedstawienie teatralne i cyrkowe oraz pożegnalne ognisko.

Dzieci oraz ich opiekunowie, pragną serdecznie podziękować Organizatorom, za możliwość wyjazdu na kolonie oraz wyrazić chęć udziału w koloniach 2019 r.

 

2024 - Śląska izba rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone. Joomla Templates.