Konferencja „Wapnowanie – gleba i plony naturalnie lepsze” z udziałem ŚIR

W dniu 7 marca 2018r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Kopalnia Wapienia „Czatkowice” sp. z o.o.  już po raz drugi zorganizowała Konferencję „Wapnowanie – gleba i plony naturalnie lepsze”, której głównej przesłaniem było propagowanie wiedzy na temat  skutecznego i naturalnego rozwiązywania problemów związanych z zakwaszeniem gleb w Polsce poprzez wapnowanie które jest ważnym zabiegiem agrotechnicznym, nie tylko o działaniu odkwaszającym, ale i poprawiającym właściwości fizyko – chemiczne i biologiczne gleby.

Patronat Honorowy nad Konferencją objął JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Magazyn technologii bezorkowych „Bez pługa”.

Na konferencji została przedstawiona aktualna wiedza na temat stanu polskich gleb, metody jej badania, sposoby poprawy struktury i żyzności gleby, formy wapna nawozowego dostępne na rynku polskim oraz innowacyjna technologia wapnowania wapnem pylistym w technice bezorkowej.

Konferencja miała charakter edukacyjny i skierowana była przede wszystkim do środowiska rolniczego Małopolski i Śląska (rolnicy, doradcy rolniczy, studenci uczelni rolniczych). Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Gleb.

Z terenu województwa śląskiego w Konferencji udział wzięli rolnicy i członkowie Rad Powiatowych Śląskiej Izby Rolniczej  Powiatu Kłobuckiego, Częstochowskiego, Myszkowskiego, Lublinieckiego  i Tarnogórskiego.

2024 - Śląska izba rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone. Joomla Templates.