Uroczysta finałowa gala XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik – Farmer Roku

Uroczysta finałowa gala XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik – Farmer Roku odbyła się 2 lutego w Warszawie. Konkursu Rolnik – Farmer Roku odbywa się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i wpisał się już  na stałe do kalendarza ważnych imprez rolniczych w Polsce.

Do końca czerwca 2017 roku do Kapituły Konkursu  wpłynęło ponad 300 zgłoszeń kandydatów do tytułu ROLNIK-FARMER ROKU. Po przeanalizowaniu  nadesłanych materiałów i zasięgnięciu dodatkowych opinii, Kapituła, która składa się z przedstawicieli Stowarzyszenia "Polski Klub Rolnik - Farmer Roku", uczelni rolniczych, ministerstwa rolnictwa  i rozwoju wsi, wyłoniła 28 finalistów.

Podczas uroczystości finaliści konkursy uhonorowani zostali tytułem Rolnik Farmer Roku 2017 oraz otrzymali statuetki  w postaci złotych jabłek. Laureaci wyłaniani są w kilku kategoriach: gospodarstwa rodzinne, ogrodnictwo, gospodarstwa o alternatywnych źródłach dochodu, przedsiębiorstwa rolne i grupy producenckie.

Laureatem w  kategorii  przedsiębiorstwa rolnicze został pan Norbert Styrc – Dyrektor Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Pawłowicach,  który został  zgłoszony do udziału w Konkursie przez Śląską Izbą Rolniczą.

W trakcie Gali Finałowej, Zarząd Śląskiej Izby Rolniczej reprezentował pan Roman Włodarz – Prezes Zarządu ŚIR.

2024 - Śląska izba rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone. Joomla Templates.