Rozstrzygnięcie konkursu „Rolniczki motorem innowacji w Polsce”

Konkurs „Rolniczki motorem innowacji w Polsce” zorganizowany został po raz pierwszy w 2017 roku przez Krajową Radę Izb Rolniczych na wniosek Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich.

Konkurs będzie organizowany co dwa lata i będzie odbywał się na dwóch poziomach: wojewódzkim i krajowym. Zasady zostały określone regulaminie konkursu.

Na poziomie wojewódzkim Konkurs przeprowadzają Wojewódzkie Izby Rolnicze, w których spośród zgłoszonych kandydatek zostaje wybrana jedna Laureatka z terenu Województwa i jednocześnie przechodzi do dalszego etapu Konkursu.

Celem konkursu jest uwidocznienie roli kobiet zaangażowanych w rozwój gospodarstw rolnych oraz identyfikacja innowacyjnych działań przez nie podejmowanych. Zwyciężczynie konkursu wezmą udział w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Komitet Copa-Cogeca w Brukseli. Do konkursu zgłaszać się mogą pełnoletnie kandydatki prowadzące lub współprowadzące gospodarstwo rolne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

I edycja Konkursu odbyła się pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pana Krzysztofa Jurgiela, patronatem Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Pana Adama Wojciecha Sekścinskiego, Prezesa Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” – Panią Ewę Stachurę-Kruszewską, Prezesa Ptak Warsaw Expo – Pana Tomasza Szypułę oraz patronatem medialnym Telewizji Polskiej TVP Program 1 i Top Agrar Polska. W I edycji udział wzięło 11 Laureatek Wojewódzkich, których sylwetki przedstawione zostały w prezentacji.

W dniu 6 listopada br. zebrało się 7-osobowe Jury. Na Przewodniczącego wybrano Pana Wojciecha Nalazka - z-cę Kierownika Redakcji Audycji Rolnych TVP 1. W skład Jury weszli przedstawiciele Instytucji obejmujących patronatem ww. Konkurs:

  • Pani Magdalena Wachnicka-Witzke – Dyrektor Biura Organizacyjno-Prawnego KRUS,

  • Pani Halina Cieślak – Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych TUW „TUW”,

  • Pani Agnieszka Rembisz – Dyrektor ds. Targów Międzynarodowych Ptak Warsaw Expo,

  • Pani Anna Różycka – Brand Manager Top Agrar Polska,

  • Pan Wiktor Szmulewicz – Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych,

  • Pani Danuta Lebioda – Przewodnicząca Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR.

DSC 0260m DSC 0248m DSCF1643

Po kilkugodzinnej naradzie zostało przyznane:

I miejsce Pani Małgorzacie Solis prowadzącej gospodarstwo sadownicze i cydrownię w województwie lubelskim,

II miejsce Pani Magdalenie Węgiel prowadzącej Gospodarstwo Rybackie „Pstrąg Ojcowski” mające na celu odnowę hodowli pstrąga potokowego metodą tradycyjną w województwie małopolskim,

III miejsce Pani Agnieszce Gremzie zajmującej się produkcją Sera Korycinskiego, serów kwasowo-podpuszczkowych, Marynat Serowych, Serów Twarogowych i Masła w województwie podkarpackim.

Przyznane zostało również Wyróżnienie Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Pani Bożenie Butor-Fleszar prowadzącej gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję krów mlecznych w województwie śląskim.

Oficjalne wyniki ogłosił Przewodniczący Jury – Pan Wojciech Nalazek z Programu TVP 1 podczas Wieczornej Gali Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie w dniu 30.11.2017 roku.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w prowadzeniu gospodarstwa oraz w Konkursie Copa-Cogeca.

Więcej zdjęć w galerii - zobacz >>>

 

Źródło: KRIR

2024 - Śląska izba rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone. Joomla Templates.