XVIII Dożynki Województwa Śląskiego w Tworkowie

W dniu 27 sierpnia 2017r w Tworkowie w gminie Krzyżanowice, w powiecie raciborskim, odbyły się XVIII Dożynki Województwa Śląskiego. Organizatorami tegorocznego Święta Plonów był Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Wójt Gminy Krzyżanowice oraz Śląska Izba Rolnicza.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, która była dziękczynieniem za tegoroczne plony, następnie przemarszem korowodu przez gminę, na trasie którego mieszkańcy przystroili bramy, wystawiając plony i zabytkowe narzędzia rolnicze.

Dorodne bochny chleba wypieczonego z tegorocznego zboża wręczyli gościom Starostowie Dożynek. Podobnie jak w minionych latach Dożynkom towarzyszyły wystawy płodów rolnych i sprzętu rolniczego, kiermasze roślin i rękodzieła, a także liczne stoiska informacyjno – promocyjno instytucji pracujących na rzecz rolnictwa.  
Śląska Izba Rolnicza również prowadziła stoisko informacyjno - promocyjne przygotowane przez pracowników Biura ŚIR w Katowicach. Podczas Dożynek Wojewódzkich Zarząd ŚIR reprezentował pan Prezes Roman Włodarz oraz Członkowie Zarządu ŚIR.

 

 

2024 - Śląska izba rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone. Joomla Templates.