XXI Pielgrzymka Rolników do Sanktuarium Pani Lubeckiej

Rokrocznie,  Śląska Izba Rolnicza, kontynuuje zapoczątkowaną przez pana Józefa Prandziocha z Kochanowic, tradycję pielgrzymowania do Sanktuarium Pani Lubeckiej z podziękowaniami i prośbami rolników śląskiej ziemi.

 Z okazji liturgicznego wspomnienia  Świętego Izydora Oracza – Patrona Rolników, w dniu  6 maja 2017 roku Pielgrzymka odbyła się już po raz XXI  i tradycyjnie rozpoczęła się uroczystą mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Lubeckiej.

– Przybywacie tutaj co roku, aby modlić się o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba, tego który jest tak powszechny i codzienny, a nigdy nam się nie znudzi – mówił do pątników ks. Andrzej Bartysiewicz, proboszcz parafii w Lubecku, który przewodniczył Mszy w intencji rolników i ich rodzin. – Bóg wspiera nas, stawiając koło nas swoich aniołów, którzy nam pomagają i czuwają nad nami – mówił w homilii.

Głównym organizatorem  Pielgrzymki była Rada Powiatowa Śląskiej Izby Rolniczej Powiatu Lublinieckiego, a nade wszystko pan Roman Pielorz – Delegat na Walne Zgromadzenie Śląskiej Izby Rolniczej Powiatu Lublinieckiego.

 Swoje zaproszenia  do uczestnictwa w Pielgrzymce Śląska Izba Rolnicza skierowała do władz samorządowych, rządowych oraz instytucji działających na rzecz rolnictwa  i współdziałających z rolnictwem oraz wszystkich mieszkańców regionu.

Dziękujemy wszystkim bez wyjątku za przyjęcie zaproszeń, uczestnictwo w Pielgrzymce, za wspólną modlitwę i spotkanie.

2024 - Śląska izba rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone. Joomla Templates.