W dniu 17 stycznia 2017 r. w Szczekocinach w powiecie zawierciańskim odbyło się pierwsze w tym roku statutowe posiedzenie Rady Powiatowej ŚIR Powiatu Zawierciańskiego

W dniu 17 stycznia 2017 r. w Szczekocinach w powiecie zawierciańskim odbyło się pierwsze w tym roku statutowe posiedzenie Rady Powiatowej ŚIR Powiatu Zawierciańskiego.

Posiedzenie otworzył i prowadził pan Jan Grela - Przewodniczący Rady Powiatowej ŚIR Powiatu Zawierciańskiego.

Posiedzenie Rady Powiatowej połączone było ze szkoleniem kierowanym do Członków Rady Powiatowej oraz do hodowców i producentów trzody chlewnej z terenu powiatu zawierciańskiego.

W trakcie szkolenia omówione zostały następujące zagadnienia:

- nowe zasady rejestracji i znakowania trzody chlewnej, w związku z ukazaniem się drugiej specustawy w sprawie zwalczania ASF,

- zasady bioasekuracji w gospodarstwach prowadzących chów trzody chlewnej pod kątem zapobiegania ASF,

- szacowanie szkód łowieckich wyrządzanych przez dzikie zwierzęta w uprawach rolnych.

Tematy szkolenia omówili odpowiednio Adam Kubara Naczelnik Wydziału Rejestracji Zwierząt z Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zawierciu, pani Sylwia Tokarska – pracownik Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Zawierciu oraz pan Roman Włodarz Prezes Zarządu Śląskiej Izby Rolniczej.

Na zakończenie szkolenia przedstawiciel Działu Handlowego Górniczych Zakładów Dolomitowych S.A. w Siewierzu pan Grzegorz Nowak przedstawił aktualną ofertę handlową.

Odpowiadając na zadawane pytania przez uczestników szkolenia Prezes Włodarz poinformował zebranych o realizacji zadania pod nazwą: „Wapnowanie gleb kwaśnych i bardzo kwaśnych na terenie województwa śląskiego w roku 2017” w roku bieżącym.

 

 

2024 - Śląska izba rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone. Joomla Templates.