Aktualności

 

Szanowni Państwo

Częstochowskie Stowarzyszenie Rozwoju Małej Przedsiębiorczości realizując zapisy umowy partnerstw popdpisanych pomiędzy naszymi organizacjami, zaprasza rolników, przedsiębiorców, społeczników, doradców, przedstawicieli Lokalnych Grup Działania, mieszkańców obszarów wiejskich w wieku do 35 lat, mieszkających na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej województwa śląskiego, do udziału w bezpłatnym wyjeździe studyjnym do włoskich gospodarstw zajmujących się uprawą trufli, w ramach realizacji operacji pn. „Uprawa trufli – przedsiębiorczość i zrównoważony rozwój obszarów wiejskich jury krakowsko-częstochowskiej”. Wyjazd studyjny odbędzie się w dniach 19-24 sierpnia 2017 r.

Celem operacji jest wymiana doświadczeń oraz wiedzy know-how z zakresu innowacyjnej uprawy trufli pomiędzy 20 młodymi mieszkańcami wsi z Polski (jury krakowsko-częstochowskiej) w wieku do 35 lat i Włoch.

Celami szczegółowymi są: - promowanie i rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, ze szczególnym uwzględnieniem uprawy trufli, przykłady dobrych praktyk we Włoszech, - poznanie innowacyjnych i nowych technologii uprawy trufli oraz roli nauki w transferze wiedzy i innowacji, - przedstawienie przykładów dywersyfikacji obszarów wiejskich, ze szczególnym uprawy trufli oraz włoskiej „Szkoły trufli” jako działania wspólnego na obszarach wiejskich.

W trackie wizyt w gospodarstwach uczestnicy wyjazdu zapoznają się z warunkami i metodami uprawy trufli, jej pozyskiwania oraz przetwórstwa, co może stanowić dodatkowe źródło dochodu dla rolników gospodarujących w północnej części województwa śląskiego. Uczestnicy zostaną również zapoznani ze sztucznymi metodami uprawy trufli, która jest możliwa przy współpracy z jednostkami naukowymi w zakresie transferu wiedzy do praktyki.

Zgłoszenie do udziału należy przesłać na załączonym formularzu drogą mailową (skan) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pocztą lub osobiście na adres Częstochowskie Stowarzyszenie Rozwoju Małej Przedsiębiorczości ul. Tkacka 5, 42-200 Częstochowa do dnia 11.08.2017 r.

Formularz zgłoszeniowy

Program wyjazdu

 

Biura powiatowe ŚIR

Bielsko-Biała

ul.Gen.M. Boruty  Spiechowicza 24
43-300 Bielsko – Biała  
tel./fax. 33/814-91-79

Częstochowa

ul.  Focha 25 m.2  
42-200 Częstochowa
tel./fax. 34/368-15-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017 - Śląska izba rolnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone. Joomla Templates.